Jednosměrná okenní grafika

Jednosměrná okenní grafika

Jednosměrná okenní grafika - One way Vision

Jednosměrná okenní grafika je speciální samolepící folie s dírkami. Zadní strana (s lepidlem) je černá. Přední bílou stranu potiskujeme.

Pohled zezadu směrem ven se díky děrování a neviditelnému lepidlu jeví jako průhledný.

Při pohledu z venku je však vidět motiv vytištěný na bílé straně.

Efekt je tím zřetelnější, čím je větší tma uvnitř a více světla venku. Při opačných světelných podmínkách se efekt ztrácí.

Jednosměrná okenní grafika tištěná latexovým tiskem, je navíc cenově velmi příznivá. Díky velkoplošnému latexovému tisku, můžete mít jednosměrnou okenní grafiku za téměř poloviční cenu, než bylo doposud běžné.

 • Jednosměrná okenní grafika a latexový tisk = nedostižná kvalita

  Protože povrch folie, na který se tiskne, je dírkovaný, část barvy padne do děrování a chybí na tisku. Výsledkem bývá často vybledlý tisk, který nemá jiskru.

  Latexový tisk v podání BONO Art však nanese zvýšený nános inkoustu. Množství přibližně odpovídá „vyplýtvané“ barvě, která se trefila do dírek. Výsledkem jsou krásné, výrazné a syté barvy.

  Vysoké rozlišení latexového tisku (1200 DPI a to 6-barevně) navíc umí i na povrch, která není úplně jednolitý, nanést barvy v potřebné kvalitě tak, aby výsledek byl perfektní.

 • Co se dá udělat proto, aby vzhled grafiky byl co nejlepší?

  One way vision využívá ke své funkci nedokonalosti lidského zraku. Pro co nejlepší funkci je dobré vědět několik věcí:

  • Folie funguje nejlépe tehdy je li uvnitř tma a venku světlo. Nebo-li pokud polepíme okna restaurace je ve dne vidět na výkladu grafika a zevnitř je vidět téměř nerušeně ven. Naopak v noci, pokud se v restauraci svítí a venku je tma, je vidět téměř nerušeně dovnitř.
  • Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že drobný text nebo detail na dírkované folii nemůžou vyniknout tak jako na hladké ploše. Proto při návrhu grafiky zohledněte tuto vlastnost a vyhněte se drobnému textu a jiným detailům.
  • Další aspekt, na který je potřeba dávat pozor, je černá (tmavá) barva. Černá barva se na dírkované folii může za určitých podmínek jevit jako průhledná a proto počítejte se s tím, že pokud použijete větší plochy černé barvy, bude tudy za určitých podmínek vidět dovnitř.
Poptávka

Chcete-li Váš dotaz vyřešit rychleji, volejte rovnou na telefonní číslo 602 305 223